Interview by Hans Boelens

 Interview with McCoy Grass

 

 

     

Hans

HB: Welkom bij BullitCountry interviews.

Kelly

Kelly – Hi Hans en lezers van BullitCountry

Katelyn

Katelyn – Hallo allemaal!

Hans

HB: Kunnen jullie onze lezers iets vertellen over wie je bent, waar je vandaan komt en wat je doet?

Kelly – Wel, ik ben Kelly, de oudste zus. Ik ben 19, geboren op 28 november 1990 en ik heb hier in Fairborn Ohio op de middelbare school gezeten. Ik volg nu een opleiding voor verpleegster. Ik speel mandoline en fiddle, ik zing ook het meeste van ons twee en praat als we als McCoy Grass optreden de nummers aan elkaar. Fairborn ligt bij Dayton, waar veel bluegrass musici vandaan komen, zoals The Osborn Brothers en Red Allen.

Katelyn – En ik ben Katelyn, de jongere zus. Ik ben 16, op 1 augustus word ik 17, en ik zit nog op de middelbare school in Fairborn. Begin volgend jaar doe ik mijn eindexamen en dan zou ik graag naar college gaan en journalistiek studeren. Ik heb een paar van de songs van onze Cd’s geschreven. Ik speel gitaar en een beetje mandoline. Ik ben ik blij dat Kelly bij ons optreden het woord doet!!

 

Kate & Kelly

3.HB: Hoe is het allemaal begonnen, bluegrass, gospel en country?

Kelly – Mijn moeder zegt dat ik als kleine baby in de auto alleen maar naar een tape van Allison Krauss wilde luisteren en toen al mee zong. De tape is helemaal versleten. Wij groeiden op te midden van country, bluegrass en gospel muziek. Onze grootouders komen uit Kentucky en verhuisden in de 50’s naar Ohio om daar voor General Motors te werken. We hebben nog veel familie in Kentucky wonen en we gaan er vaak op bezoek. Onze grootmoeder zong met twee zussen in het kerkkoor en een van haar neven zong bij Renfro Valley, dat is de Kentucky equivalent van de Grand Ole Opry. Mijn moeder nam ons vaak meer naar de Gaither Gospel Homecoming Show en we maakten daar kennis met veel van de zangers. Dus muziek zit in ons bloed.

Katelyn – Toen Kelly11 was kon ze bij het schol band en ze wilde fluit spelen, dus onze moeder ging naar de stad en kocht er een voor haar. Ik denk dat ik een beetje jaloers was en vroeg ma toen een instrument voor mijn 8e verjaardag en koos een gitaar. Ik nam meteen les. Ik kon dus al snel met de songs meespelen en Kelly kon geen toon uit die fluit krijgen. Dus ze ruilde hem in voor een fiddle.

Kelly – Yeah! In onze muziek winkel werkt iemand die les geeft in bluegrass muziek. Hij heet Brian Ellers en hij hielp ons op weg. Brian neemt zijn leerlingen mee naar festivals in de buurt, zo dat ze stage ervaring op kunnen doen. Ik zal nooit vergeten dat we in het begin niets zongen, maar dat deden e andere kinderen wel. Toen we hoorden dat we ons optreden voor een van de grootste festivals af moesten zeggen omdat het meisje dat normaal zingt niet mee kon gaan omdat ze op vakantie was, toen vroegen we Brian of wij mochten zingen. En zo is het gegaan.

 

Katelyn – Een paar weken geleden hoorden we dat de man die dat festival organiseert gestorven was en dat het festival dit jaar voor het laatst gehouden wordt. Dus dit wordt een bijzonder jaar, de laatste keer.

 

 

Hans

4. HB: Hoe kwamen jullie op de naam McCoy Grass?

 

Kelly – Eigenlijk, vond de naam ons. Katelyn en ik begonnen veel te spelen op jam sessies in de buurt en kleine festivals in de Dayton Ohio area, zonder de band. We hadden geen naam, waren Kelly & Katelyn. OP een avond, in 2005 kwamen een promoter tegen die niet ver weg woont, maar voor het Poppy Mountain Bluegrass Festival in Morehead Kentucky wekt. Dat is een van de belangrijkste bluegrass festivals in de VS. Hij stelde ons toen voor als McCoy Grass en dat is toen blijven hangen. Vanaf dat moment was hij een van de belangrijkste mensen in ons leven. Hij heet Tim Cahall, maar iedereen noemt hem “Poppy Tim”.

Hans

5. HB: Begon McCoy Grass als een duo of als een band?

 

Katelyn – We zijn eigenlijk nooit echt een duo geweest. We waren altijd met zijn tweeën en een band waar we mee speelden. Aanvankelijk was het moeilijk om musici te vinden die met een stel teenagers wilde spelen. Gelukkig hebben we nu al 4 jaar lang dezelfde band.

Hans

6.HB Hoe heten de leden van de band en wat spelen ze?

 

Kelly – Op het moment zijn we met zijn vieren. Ik speel mandoline en fiddle, Katelyn gitaar en Eddie Lewis speelt banjo en zingt en zijn vrouw Vicki speelt bas.

Hans

7. HB – Vertel eens iets over de instrumenten die je speelt.

 

Katelyn – Ik verzamel gitaren. Ik heb een Martin D-18, een Blueridge Carter Stanley met een groot pick guard rond het gat. Dat is een echt collector’s item, de mijne is nummer 48 en heft de handtekening van Dr. Ralph Stanley, zijn zoon Ralph Stanley II en Bill, de zoon van Carter Stanley. Ohio Valley Guitars ( www.ohiovalleyguitars.com  ) sponsort me en zij gaven me een OV-400. Ik heb ook een Art & Luther gitaar gemaakt in Canada en ook nog een Washburn.
Kelly – Ik heb een Gibson F-9 mandoline en Ohio Valley sponsort mij ook met een fiddle die met de hand gemaakt is. Achter de Gibson mandoline zit een prachtig verhaal.
Katelyn en ik speelden nog echt op instrumenten voor beginners en wilden graag naar een duurder model overstappen. De muziek zaak hier verkoopt instrumenten in alle prijsklassen, dus ik kocht de Gibson op afbetaling, loste elke maand iets af. Ik was 14 jaar en had al een schuld van $3500! Mijn aanbetaling deed ik met het geld dat ik verdiende met de optredens op een aantal festivals en vertelde iedereen dat ik elke klus zou aanpakken, gras maaien, afwassen, alles. Ik verwachte ongeveer een jaar nodig te hebben om de schuld af te betalen. Veel mensen hier geloofden echt in ons en sponsorden ons toen en in minder dan 4 maanden was hij afbetaald. God’s wegen zijn ondoorgrondelijk.

 

Hans

8. HB – Hoe kwam je erbij artiest te willen worden?

 

Katelyn – Een van mijn grote voorbeelden is Ralph Stanley. We mochten een keer op zijn Bluesgrass festival spelen, in 2008. Dat je daar bent in Coeburn, Virginia op het festival en bij Carter Stanley’s graf langs gaan, je krijgt er kippenvel van. James King is ook zo’n voorbeeld voor me. Hij won een aantal keren de prijs voor Male Vocalist of the Year. Hij vroeg ons naar Nashville Tennessee te komen en als special guest op te treden op zijn SPBGMA convention, een enorme eer. Er staat een video hierover op onze web site en op YouTube.
Kelly – Mijn eerste held was Allison Krauss, zei ik al. We hebben haar nooit kunnen ontmoeten. Ma heeft ons een keer meegenomen naar een concert in Dollywood Amusement Park in Tennessee, mar we waren we waren te klein om ons dat nog te kunnen herinneren. OP dit moment is Rhonda Vincent mijn grote voorbeeld. Ik heb twee keer met haar opgetreden. Ze is fantastisch. We hebben mazzel gehad dat we al die aardige mensen ontmoet hebben. We vinden het prachtig om op benefiet festivals op te treden. Laatst waren we een show ten bate van het American Red Cross, de opbrengsten waren voor de overstromingen in Nashville Tennessee. Het is dan een eer dat je met grote namen op kan treden en tegelijk help je mensen in nood. Je weet nooit, misschien hebben wij op onze beurt ook nog eens hulp nodig.

 

Hans

9. HB - Je laatste CD kwam in 2009 uit en heet Gospel Celebration. Hoe kwam je op de titel voor de CD?

 

Katelyn – We waren aan het brainstormen en dit kwam ineens bij ons op. Of het zo moest zijn. We wisten dat het een puur gospel CS zou worden en hadden al een idee voor de cover, een glas in lood raam. Dus die naam paste goed, vonden we.

Hans

10. HB – Wat is je lievelingslied op deze CD? Waarom?

 

Kelly – mijn lievelingslied komt straks uit op NiteSky records: Prettiest Flowers Will Be Blooming – ai, sorry Andrew, ik heb zo juist verklapt dat dit onze nieuwe single wordt. Andrew Dean is de eigenaar van NiteSky records, waarmee het goed samenwerken is. In ieder geval, Pretty Flowers is een heerlijk lied. Het is al een oud kerklied dat ik bewerkt heb.
Katelyn – Mijn favoriete song is waarschijnlijk Joshua. We hebben dat al heel wat keer tijdens onze optredens gezongen en hebben het nu dan opgenomen.

Hans

11. HB – Hoeveel songs staan er op de CD? Zijn er bij die je zelf geschreven hebt?

 

Katelyn. Er staan 14 songs op deze CD. Geen ervan hebben we zelf geschreven, maar Waiting On My Call is geschreven door een vriend van ons en From An A-Frame in Kentucky werd geschreven door Dave Maggard en Gracie Muldoon. Verder schreef Eddie Lewis, onze banjo speler Just Ask Jesus To Be Your Friend. Dat was een hit hier op de Christian Country Music Chart.

Hans

12. HB – Als tekstschrijvers, waar putten jullie je inspiratie uit?

 

Kelly – Eigenlijk overal vandaan. Soms gaan er weken voorbij en schrijven we niets and dan plotseling schrijven als gekken. Een paar jaar geleden schreef ik een lied toen een van onze vrienden overleed, “Give Me Wings”. Ik kwam thuis na de begrafenis en schreef het in 10 minuten, echt klasse. In 2007 namen we het op en het wordt op veel begrafenissen gedraaid. Het lied zegt eigenlijk, dat je niet moet huilen want ik zing nu samen met engelen.

Hans

13. HB - Spelen er nog andere artiesten op je CD?

 

Katelyn – Nee, Gospel Celebration is een en al McCoy Grass. Eddie, Kelly, ik en onze oude fiddler, Stanley, dat is alles.

Hans 14. HB – Wat is jullie grote ambitie in de muziek industrie?
  Kelly – OP dit moment staat het er niet goed voor met de economie hier. Veel shows zijn kleiner van opzet of helemaal afgelast. Er komen minder mensen. We zouden graag zien dan McCoy Grass ook in deze moeilijke tijden doorgroeit. We hebben met een aantal mensen overlegd en onze plannen voor de verder groeit uitgewerkt, hopen we. We spelen met veel plezier, maar het is ook een business.
Hans 15. HB – Waar vinden we jullie op internet?
  Kelly & Katelyn: We hebben een web site, www.mccoygrass.com , daar kan je Cd’s kopen met Paypal. We zitten ook op myspace met www.myspace.com, hier kan je een paar van onze opnames afluisteren. We hebben allebei een facebook account en video’s van ons staan op YouTube ( www.youtube.com/mccoygrass  ). En als je wilt mailen, ons mail adres is mccoygrass@yahoo.com

Hans

16. HB – Heb je nog een boodschap voor de fans in Europa?

 

Kelly & Katelyn. We love you! We zouden het prachtig vinden om naar Europa te komen om op te treden. We zijn nog steeds verbaasd adat we via NiteSky records zoveel mensen over de hele wereld bereiken. We hopen nog meer uit te brengen en hopen dat het jullie ook zal bevallen. Het beste komt nog, denken we.

Hans

17. HB – Bedankt voor dit interview. Bedankt voor jullie tijd.

 

K&K – Jullie bedankt!


  Hans Boelens ( info@bullitcountry.nl )
www.bullitcountry.nl online magazine
 
BULLITCOUNTRY INFO & AGENDA


De titel van je pagina.